HİBE & FONLAR

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çağrısı

Yaratıcı Şehirler Ağı;  edebiyat, film, müzik, zanaat ve halk sanatları, tasarım, gastronomi ve medya sanatları olarak belirlenen yedi temayı içermektedir.
Şehirler Ağa katılarak; iyi uygulamaların paylaşımı, sürdürülebilir kalkınma planlarında kültür etkileşimini ve kültürel yaşama katılımın teşviki ve işbirliği gelişimi için çalışmayı taahhüt ederler. 
Aday şehirler web sitesinde bulunan resmi formu kullanarak başvurularını en geç 30 Haziran 2019 (Merkez Avrupa Saati- gece yarısı) tarihine kadar UNESCO’ya göndermelilerdir. Son gönderme tarihinden sonra iletilen, tamamlanmamış ve farklı formatta gönderilmiş başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Bu tarihe kadar yapılacak başvurularda Millî Komisyonun resmi onayının bulunması zorunludur. Bu nedenle başvurular inceleme için en geç 10 Haziran 2019 tarihine kadar UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna gönderilmelidir.

Ağın kararı gereği bu yıl her ülkeden, farklı yaratıcı alanlardan olmak üzere, en fazla 2 şehir Yaratıcı Şehirler Ağına kabul edilecektir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız
 

20.05.2019 Pazartesi