HABERLER

2009 KOBİ Mali Destek Programı İlk Meyvesini Verdi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından 2009 KOBİ Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Oto Karaca Tatvan Motor Yenileme Atölyesi”nin açılışı 14.01.2011 tarihinde Bitlis Valisi ve DAKA Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nurettin YILMAZ ve DAKA Genel Sekreteri Sayın Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ tarafından gerçekleştirildi. Açılışa birçok kurum amiri, sivil toplum örgütü temsilcisi, basın mensubu ve vatandaş katıldı.

Açılışın ardından, Sayın YILMAZ ile Sayın Dr. DEMİRCİ’ye yapmış oldukları katkılardan dolayı iş yeri sahibi tarafından birer plaket verildi.

Bitlis İli Tatvan İlçesi’nde uygulanan “Üretim Kapasitesinin Artırılması, Kalitenin İyileştirilmesi” adlı proje, uygulama süresi olan 4 ayda başarıyla tamamlanarak hayata geçirildi. Proje bu özelliğiyle uygulama süresini tamamlayan ilk proje olma unvanına sahip oldu.

Ortalama 480.000,00 TL’ye mal olan projede; 3’ü eski çalışan ve 1’i engelli olmak üzere 11 yeni istihdam ile toplamda 14 kişi istihdam edildi.

Proje kapsamında alınan 10 adet yeni ekipmanla; ortalama araç teslim süresinin 2 günden 1 güne düşürülmesi, yıllık motor yenileme kapasitesi ve yıllık müşteri sayısının da 2 katına çıkarılması hedeflenmektedir.

17.01.2011 Pazartesi