HABERLER

Bölge İş Adamları Suriye'de

İstanbul Ticaret Odası tarafından Suriye’nin başkenti Şam’da 8-11 Aralık 2010 tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Türk Ürünleri Fuarı’na (Expo Turkey 2010 in Syria); DAKA öncülüğünde Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van illerindeki işadamı heyeti ile katılım sağlanıyor.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının, Hakkari, Bitlis, Muş ve Van illeri Sanayi ve Ticaret Odaları ile işbirliği içinde gerçekleştireceği organizasyon 7-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

İTO tarafından düzenlenen Expo Turkey 2010 in Syria (Suriye'de 1. Türk Ürünleri Sergisi) ile yeni iş bağlantılarının kurulması hedefleniyor. 8-11 tarihlerinde dört gün boyunca 16.00-22.00 saatleri arasında açık kalacak Türk Ürünleri Sergisi'nde; otomotivden bilişime, gıdadan mobilyaya, hediyelik eşyadan kimyasal ürünlere, kozmetikten plastik eşyaya kadar Türkiye genelinde bütün sektörlerden 130 firma ürünlerini tanıtacak. Bölgedeki potansiyel sektörlerdeki konularda Suriye'deki firmalarla ikili görüşme yapma fırsatının yapılması planlanmaktadır. Sergi, kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Cam ve ebru gibi Türk el sanatlarından örneklerin sunulacağı sergi, folklor gösterileriyle de renklenecek.


06.12.2010 Pazartesi