HABERLER

DFD Muş Projeleri için sözleşme imza töreni gerçekleştirildi
Ajansımız tarafından 2011 yılında teklif çağrısına çıkılan Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında, Muş'tan başvurusu yapılan beş proje, Valilik toplantı salonunda gerçekleşen imza töreni ile uygulamaya konuldu.

Muş Valimiz Sn. Ali Çınar'ın başkanlık ettiği toplantıda Genel Sekreterimiz Dr.Emin Yaşar Demirci, Vali Yardımcısı Hüseyin Çelik, Muş Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Bülent Solmaz, Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin de hazır bulundu.

Törende konuşan Genel Sekreterimiz Dr.Emin Yaşar DEMİRCİ “2011 yılında Haziran ayında toplamda 800.000 TL bütçe ile 4 ilde yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantılarıyla başlattığımız Doğrudan Faaliyet Destek Programına bu güne kadar 8’i Muş İlimizden olmak üzere toplamda 54 faaliyet başvurusu alınmıştır.

Uzmanlarımızın yapmış olduğu değerlendirmeler ve Yönetim Kurulumuzun onayı ile 2011 yılında başarılı bulunan 15 projeden 5 ‘i Muş ilimize aittir. Bu gün burada söz konusu başarılı projelerin bir kısmı ile sözleşmeleri imzalamış olacağız. Bu projelerle 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı bütçesinden yaklaşık 300.000 TL’lik tutar ile Muş ilimizin öncü sektörlerinde ihtiyaç duyulan fizibilite ve etüt çalışmaları tamamlanmış olacaktır. Söz konusu destek kapsamında

• Muş Valiliği Proje Koordinasyon Merkezimizin; “Muş KOBİ Ağı Projesi”
• Muş Kültür Müdürlüğümüzün; “Haspet Kalesi rölöve, restitüsyon ve restorasyon projesi yapımı” 
• Muş Ticaret ve Sanayi Odamızın; “Muş ili Öncelikli Yatırım Alanlarının Tespiti ve Fizibilitesi” 
• Muş Tarım İl Müdürlüğümüzün; “Muş İli Süt Toplama Merkezi Fizibilite Çalışması” 
• Muş Alparslan Üniversitemizin: “Muş Tarım Alet ve Makine Üreticilerinin Yol Haritası-Fizibilite Raporu”

Şu an başvuru rehberlerimizin kapsamı uzmanlarımız tarafından tasarlanmakta olan 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programımız; 2.000.000 TL’lik bir bütçe ile devam edecektir. 
Bu vesileyle bu gün imzalayacağımız projelerin ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.


02.08.2010 Pazartesi