HABERLER

PUM'dan Muş'taki Firmaya Danışmanlık Hizmeti

4 Mayıs 2010 tarihinde DAKA ve PUM (Netherlands Senior Experts - Hollanda Kıdemli Uzmanlar Kuruluşu) arasında bir işbirliği bir sonucu olarak Muş’a gelen PUM deneyimli uzmanı Johanness van Leeuwen çelik kapı imalatı konusunda faaliyet gösteren Gümüşler Çelik adlı firmaya 14 gün boyunca çelik kapı üretimi ve pazarlama konusunda danışmanlık hizmeti vermiştir. PUM deneyimli uzmanı Leeuwen söz konusu firmaya üretim süreci, kaliteli ve iyi üretim teknikleri, pazarlama, vb. konularda danışmanlık hizmeti vermiş ve 14 günlük süreç sonrasında detaylı bir rapor hazırlayarak firmaya sunmuştur.

Sunulan hizmetten memnun kalan firma yetkilisi, aynı uzmanı sonraki aylarda Muş’a tekrar çağırarak danışmanlık hizmetinin bir sonraki aşamasından da faydalanmak istediklerini kaydetti.
Dünyanın 78 ülkesindeki Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) başta tarım ve gıda sektörü olmak üzere değişik sektörlerde danışmanlık desteği sağlayan ve danışmanlığını yaptığı işletmelerin Hollandalı işadamları ile işbirliği kurmasına destek vermek amacına hizmet eden PUM, gelişmekte olan ülkelerde sürdürülebilir ekonomik büyümeyi sağlamak için KOBİ’lere yerelde 250 temsilcisi ve toplamda 3500 kıdemli uzmanı ile ücretsiz olarak teknik bilgi ve danışmanlık hizmeti veren bir yardım kuruluşudur.


06.10.2010 Çarşamba