HABERLER

Van’da “Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler” Konuşuldu
Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) aracılığıyla desteklenen Doğu Anadolu Yerel Gazeteler Buluşması’nın ikinci gününde “Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler” başlıklı arama konferansı ve eğitim programı gerçekleşti.

Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden programa katılan gazeteciler, Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler başlıklı arama konferansında yerel basının illerindeki durumuna dair tespitlerde bulundular. Arama konferansıyla birlikte “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi” eğitimi gerçekleşti.

Bölgesel bir yerel basın durum analizinin ortaya konduğu program kapsamında Doç. Dr. İsmail Çağlar, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel eğitimlerinin sonunda katılımcıların sorularını da cevapladı.

Arama konferansı sonrasında düzenlenen “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi” başlıklı eğitim kapsamında Medeniyet Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. İsmail Çağlar, başlangıcından günümüze medyada değişim ve dönüşüm süreçlerini özetledi.

31.03.2021 Çarşamba