HABERLER

DAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetim Kurulu toplantısı, 4 ilden üyelerin katılımı ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Van Valisi ve DAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bilmez, 2021 yılının ilk toplantısının Fizibilite Destek Başvuruları, 2020 Yılı İnsan Kaynakları Raporu Çalışma Planı ve Ajans Organizasyon Yapısı Değişikliği ile ilgili hususunda istişarelerde bulunacaklarını, ayrıca uygulaması devam eden projeler, denetim ve Ajans iş ve işlemleri ile ilgili hususları görüşeceklerini belirtti. 

Basına kapalı olarak yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mehmet Emin Bilmez, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan V. İdris Akbıyık, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay,  Bitlis İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Kinç, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan ve Hakkari İl Genel Meclis Başkanı Nazmi Coşkun, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet  Taş, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç katıldılar..

Toplantıya Ajans adına Genel Sekreter Halil İbrahim Güray, Birim Başkanı Mustafa Turna ve Basın, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Sorumlusu Gonca Durmaz Kabakcı Van’dan katılmışlardır.

13.01.2021 Çarşamba