HABERLER

Van OSB, KOSGEB ve DAKA arasında iş birliği protokolü imzalandı
Van Organize Sanayi Bölgesi (Van OSB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan iş birliği protokolü ile DAKA uzmanları sanayicilere ve işverenlere, ajansın uzmanlık ve görev alanında yer alan yönetim verimliliği, kaynak verimliliği, e-ihracat  gibi ihtiyaç duyulan benzer konularda destek sağlayacak.

Sanayici ve işverenlere bilgilendirmeler yapılacak

Uzmanlar tarafından ajansın merkezine gelmeye ihtiyaç duymadan haftanın belirli günlerinde Van OSB Bölge Müdürlüğü binasında, devletin sanayici ve işverenlere yönelik uygulamış olduğu destek, teşvik ve muafiyetler hakkında bilgilendirmeler yapılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, “Bu protokol çerçevesinde, her hafta salı ve perşembe günleri bölge müdürlüğü binamızda KOSGEB ve DAKA uzmanları tarafından, devletin sanayici ve işverenlere yönelik uygulamış olduğu destek, teşvik ve muafiyetler hakkında sanayici ve işverenlerimize bilgilendirme hizmeti sunulacaktır. KOSGEB ve DAKA' ya sanayimize ve sanayicimize olan ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunarız. KOSGEB İl Müdürümüz Bilal Emre Yörük ve DAKA Genel Sekreterimiz Halil İbrahim Güray başta olmak üzere tüm kadrolarıyla ilimizin ve bölgemizin kalkınması ve büyümesi için yapmış oldukları çalışmalar, sağlamış oldukları katkılar takdire şayandır. Bizde Van OSB yönetimi olarak tüm ilimiz adına kendilerine müteşekkiriz” dedi.
 

09.10.2020 Cuma