HABERLER

Drone eğitimleri sona erdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Gelişen Teknoloji İçin İHA (Drone) Eğitimi, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği (MUFSAD) ev sahipliğinde sona erdi.
 

Muş Fotoğraf Sanatı Derneği (MUFSAD) girişimleriyle Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda verilen eğitimlere yaklaşık 25 kişi katıldı. Eğitim, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkili şirket olan Humming Drone görevlilerince verildi. 36 saatlik kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, İHA-1 Pilot ehliyetleri ve sertifikalarını aldı.


Humming Drone firması yetkilisi Orkun Aşa, “Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Muş Fotoğraf Sanatı Derneği girişimleriyle Muş´ta vermiş olduğumuz Gelişen Teknoloji İçin İHA (Drone) Eğitimi çok verimli geçti. Sivil Havacılık Kurumu yetkilisi olarak Drone eğitimleri vermeye devam edeceğiz. İlinizde gerçekleştirdiğimiz eğitim sonunda yapılan sınav sonunda başarılı olan kursiyerlere İHA-1 İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot ehliyeti ve Temel Radyo ve Haberleşme Eğitim sertifikası verdik. Bu eğitimin yapılmasında emeği geçen DAKA Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve MUFSAD Muş Fotoğraf Sanatı Derneği yetkililerine, ayrıca burada kaldığımız sürece zarfında misafirperverliğini bizden esirgemeyen Muş halkına teşekkür ederiz” diye konuştu.


Kaynak: Muş Ovası Gazetesi

15.07.2020 Çarşamba