HABERLER

DAKA Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetim Kurulu toplantısı, 4 ilden üyelerin katılımı ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Muş Valisi ve DAKA Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 2020 yılının 4. DAKA Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplandıklarını, toplantıda 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında sunulan proje başvurularını değerlendireceklerini, Bitlis’in Ahlat, Hakkari’nin Çukurca ve Derecik ile Van’ın Tuşba ilçeleri için tasarlanan, meyvecilik ve seracılık ile ilgili, DAP İdaresi Başkanlığı ve DAKA’nın destekleri ile hayata geçirilmesi planlanan yeni güdümlü proje tekliflerinin Ajans vasıtasıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulması hususunda istişarelerde bulunacaklarını, ayrıca uygulaması devam eden projeler, denetim ve Ajans iş ve işlemleri ile ilgili hususları görüşeceklerini belirtti. 

Basına kapalı olarak devam eden toplantıya Muş'tan Vali ve DAKA Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Van'dan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mehmet Emin Bilmez, Bitlis'ten Vali Oktay Çağatay, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan ile Hakkari'den Vali ve Belediye Başkan V. İdris Akbıyık, İl Genel Meclis Başkanı Nazmi Coşkun ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş katıldılar.

Toplantıya Ajans adına Genel Sekreter Halil İbrahim Güray, Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Muhammed Ali Yıldırım, Birim Başkanı Mustafa Turna Muş'tan, Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay Van'dan ve Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nurettin Polat Bitlis'ten katıldılar. 
  

03.07.2020 Cuma