HABERLER

Kalkınma Kütüphanesi web sitesi yayında!
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tasarlanan “Kalkınma Kütüphanesi” web sitesi kullanıma açıldı.

Kalkınma Kütüphanesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı 26 kalkınma ajansının kuruluşundan günümüze plan, program, strateji, analiz raporları vb. niteliğinde hazırlamış olduğu dokümanlara, internet üzerinden tek bir platformdan kolayca ulaşılmasını sağlayan interaktif bir web sitesi.

Sitede bir dokümanın detay sayfasına ulaşıldığında ilk etapta dokümanın özeti görüntüleniyor. Sitenin sol kısmında bulunan işlevsel butonlar ile dokümanlar Google Drive uygulamasına kaydedilebiliyor, doküman bilgisayara indirilebiliyor, seçilen doküman çevrimiçi olarak görüntülenebiliyor ya da doküman sıkıştırılıp daha düşük boyutta indirilebiliyor. Aynı sayfa üzerindeki seçeneklerden doküman sosyal medya platformundan kolayca paylaşılabiliyor ya da e-posta ile gönderilebiliyor.

Yenilikçi yöntemlerle tasarlanıp geliştirilen Kalkınma Kütüphanesi aynı zamanda intihal.net uygulaması ile entegre olarak çalışıyor. Böylece üretilmiş dokümanlara yönelik benzerlik oranı tespit edilebiliyor.
Tüm kalkınma ajanslarının katkı verdiği ‘Kalkınma Kütüphanesi’ne “www.kalkinmakutuphanesi.gov.tr” adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Yeni Şafak 
 

16.04.2020 Perşembe