HABERLER

Çaldıran’da “İş hayatında iletişim ve protokol kuralları" eğitimi
Van’ın Çaldıran Kaymakamlığı, AB Program ve Proje Geliştirme Ofisi bünyesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) sunulan ve kabul edilen proje kapsamında ilçede 9-13 Mart 2020 tarihleri arasında 5 gün boyunca "İş Hayatında İletişim ve Protokol Kuralları Eğitimi" verildi.

Çaldıran Kaymakamlığı AB Program ve Proje Geliştirme Ofisi bünyesinde İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) sunulan proje başvurusunun kabulünün ardından ilçede 5 gün boyunca "İş Hayatında İletişim ve Protokol Kuralları Eğitimi" verildi. Sosyal Hizmet Merkezinde verilen eğitimlere Çaldıran Kaymakamı Adem Can, Belediye Başkanı Şefik Ensari, kamu kurum amir ve çalışanları, imamlar, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Eğitim iletişim uzmanı Hülya Dinçer tarafından verilen eğitim içerisinde farklı etkinliklerle öğrenmelerin pekiştirilmesi için drama çalışmalarına da yer verildi. İletişim ve protokol kurallarına uyum çerçevesinde verilen eğitimlere yoğun ilginin olması dikkat çekti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Can, ”Kaymakamlığımız AB Program ve Proje Geliştirme Ofisimiz bünyesinde İlçe Nüfus Müdürlüğümüz Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) sunmuş olduğu "İş Hayatında İletişim ve Protokol Kuralları" projesinin kabulünün ardından ilçemizde günde 2 farklı eğitimde 5 gün boyunca eğitimler verildi. Eğitimlere kamu kurum çalışanlarımız, imamlarımız, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımları sağlandı. Verilen eğitimlerde protokol kurallarının uygulanması ele alındı. Kaymakamlığımız bünyesinde bu tür daha değişik konulardaki proje çalışmalarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz ” dedi.

Çaldıran Kaymakamı Adem Can ve Belediye Başkanı Şefik Ensari verilen 5 günlük eğitim sonunda eğitim uzmanı Hülya Dinçer ve AB Program ve Proje Geliştirme Ofisi Genel Koordinatörü Kübra Banu Sarıtarla Keskin’e plaket takdim ettiler.

Kaynak: Habertürk

14.03.2020 Cumartesi