HABERLER

Hakkari’de kamu personeline Erasmus+ ve KA2 proje eğitimi
Hakkari’de Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteği ile kamu kurumlardaki proje birimi çalışanlarına yönelik "Erasmus+ ve KA2” proje eğitimi veriliyor.

Hakkari Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ve İl Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Murat Koca tarafından hazırlanan proje kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren DAKA desteği ile kamu kurumlarında çalışan proje birimi personellerine yönelik Erasmus+ ve KA2 proje eğitimi veriliyor.
 
Eğitimlere ilişkin olarak açıklama yapan Hakkari Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ve İl Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Murat Koca, amaçlarının kamuda çalışan personellerin proje hazırlarken proje yazım kapasitelerini ve projelerin kabul edilebilirliğini artırmak olduğunu kaydetti. 

Müdür Koca, “DAKA desteği ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimle merkez ve tüm ilçelerdeki proje birimlerinde çalışan personellere yönelik Erasmus+ ve KA2 proje eğitimi verilmektedir. Valimiz Sayın İdris Akbıyık himayelerinde başlattığımız nitelikli proje yazma eğitimi ile ilimizin Avrupa Birliğine proje yazım kapasitesini artırmayı, projelerin kabul edilebilirliğini artırmayı ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını amaçlamaktayız. Bu sayede kurumlarımızın proje yazma kapasitelerini artırıp ilimize daha verimli projeler kazandırabileceğiz. Eğitmenimiz kıdemli proje uzmanı Sayın Ali Öztüfekçi olup eğitimimiz 18-22 Şubat 2020 tarihleri arasında 5 gün olarak Halk Eğitim Merkezinde devam etmektedir. İnşallah eğitim ilimize ve ülkemize katkı sağlar.” dedi.   

Kaynak: Hakkari İl Sesi Gazetesi

19.02.2020 Çarşamba