HABERLER

"İran Pazar Potansiyeli" Toplantısı Gerçekleştirildi

DAKA ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) işbirliği ile 1 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 14:00'da DAKA Süphan Toplantı Salonu’nda “İran Pazar Potansiyeli” konulu bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İGEME İran Masası Uzmanı Yusuf TÜRKOĞLU’nun konuşmacı olarak katıldığı toplantı DAKA’da yapıldı. Açılış konuşmasını yapan DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ, İran’ın büyük bir pazar olduğunu, iki ülkenin birlikte taşıdığı potansiyel göz önüne alındığında mevcut 10 milyar dolarlık ticaret hacminin çok yetersiz olduğunu belirterek, bu rakamın artırılması gerektiğine işaret etti ve girişimcilere daha çok ihracat yapmaları için çağrıda bulundu. DEMİRCİ, Türkiye’nin ve TRB2 bölgesinin eşsiz konumuna da işaret ederek, bu potansiyelin taşıdığı imkanlardan yararlanmak için girişimcilere büyük görevler düştüğünü belirtti.

İGEME İran Masası Uzmanı Yusuf TÜRKOĞLU da İran ile ticari ilişkilerimiz, hedef sektörler, İran pazarına girerken dikkat edilmesi gereken hususlar ve bu pazara girmek isteyen girişimcilere İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME)'nin sunduğu hizmetler hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. İran’ın büyük bir pazar potansiyeline sahip olduğunu ve bu pazarın girişimcilerimiz için büyük fırsatlar taşıdığını belirterek bu alanda iş yapmak isteyen girişimcilere İGEME’nin her türlü teknik bilgi ve desteği sağladığını ifade etti. İran’da Türkiye ve Türk malı imajının çok üst seviyelerde olduğunu belirten TÜRKOĞLU, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

İlginin yüksek seviyede olduğu toplantıya; Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden birçok ihracatçı ve işadamı katıldı.


02.07.2010 Cuma