HABERLER

Mesleki Eğitim Van Modeli Çalıştayı sona erdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda 2019 Yılı Kalkınma Ajansları “Mesleki Eğitim” teması faaliyetleri kapsamında Ajansımız ile Van Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen  ‘Mesleki Eğitim Van Modeli Çalıştayı' sona erdi.
 
18-20 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştaya Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi , ilçe kaymakamlıkları, ilçe belediye başkanlıkları, ilçe milli eğitim müdürlükleri, meslek lisesi  müdürleri, ilgili alan öğretmen/şefleri, Van Organize Sanayi Bölgesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret Borsası, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Van Defterdarlığı,  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, DHMİ Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 14. Bölge Müdürlüğü, Basın Yayın il Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, Vangölü EPSAŞ Bölge Müdürlüğü, Aksa Van Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Devlet Demiryolları İl İdaresi, Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, M.T.A. Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 15. Bölge Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletişim A.Ş., Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Vangölü EDAŞ Bölge Müdürlüğü gibi çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri  katılım sağladı.
 
Çalıştayda bölgenin  ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi amacıyla  mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin artırılması, mesleki ve teknik eğitimde rehberlik, staj imkanları, alan-dal ihtiyaç analizi, yeni̇ nesil müfredatların değerlendirilmesi gibi hususlarda görüşmeler yapıldı.  Çalıştayda ele alınan konular hakkında detaylı bir rapor hazırlanarak toplantıya katılan  kurum ve kuruluşlarla paylaşılacak.

20.11.2019 Çarşamba