HABERLER

Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi tamamlandı
Hayatın Renkleri Solmasın Derneği tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) ev sahipliğinde “Kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi” adı altında düzenlenen ve 5 gün devam eden eğitim sona erdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) 2019 Yılı teknik Destek Programı kapsamında Hayatın Renkleri Solmasın Derneği tarafından Van YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 5 gün süreli “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitici Eğitimi”ne Van Sağlık İl Müdürlüğü, Çalışma Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Cezaevi, YURTKUR ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi meslek elemanları olan psikolog, sosyal çalışmacı, sosyolog, rehberlik ve psikolojik danışmanlar ile çocuk gelişim uzmanları katıldı.
 
Eğitimlerin madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında çalışan meslek elemanlarına yönelik olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Osman Turğut, “Tabii, burada amacımız kısa sürede fazla mesafe kat etmek” dedi. Eğitimlerde, yöntem olarak sorunların nedenlerinden çok, daha önce iyi sonuç alınan çözümler üzerinde hareket edildiğini belirten Turğut, “Eğitimler oldukça yararlı geçti. Bu eğitimle eğiticilerimiz, daha donanımlı hale geldiler. Kuşkusuz bu tür eğitime dayalı çalışmalarımız bundan sonra da olanaklar dahilinde devam edecektir.” diye konuştu.

Turğut, eğitimlerin son gününde düzenlenen törenle 33 katılımcıya sertifikalarının verildiğini kaydetti.
 
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

15.10.2019 Salı