HABERLER

DAKA, PUM (Netherlands Senior Experts) ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı
PUM Türkiye Koordinatörü Mieke SCHRIJVER, 4 – 6 Mayıs 2010 tarihleri arası DAKA ile işbirliği anlaşması imzalamak ve bu kapsamda Van, Bitlis ve Muş illerine çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi. 4 Mayıs 2010 tarihinde DAKA’nın Van merkez binasında DAKA ve PUM (Netherlands Senior Experts - Hollanda Kıdemli Uzmanlar Kuruluşu) arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Dünyanın 78 ülkesindeki Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) başta tarım ve gıda sektörü olmak üzere değişik sektörlerde danışmanlık desteği sağlayan ve danışmanlığını yaptığı işletmelerin Hollandalı işadamları ile işbirliği kurmasına destek vermek amacına hizmet eden PUM, gelişmekte olan ülkelerde sürdürülebilir ekonomik büyümeyi sağlamak için KOBİ’lere yerelde 250 temsilcisi ve toplamda 3500 kıdemli uzmanı ile ücretsiz olarak teknik bilgi ve danışmanlık hizmeti veren bir yardım kuruluşudur. 

Halihazırda Türkiye’de 2 ülke koordinatörü ve 11 yerel temsilciliği bulunan PUM, şu ana kadar ülkemizde toplamda 75 projeyi başarıyla hayata geçirmiştir. DAKA’nın faaliyette bulunduğu Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerindeki temsilciliğin DAKA uzmanlarından Dış İlişkiler Sorumlusu Mustafa TOKER tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır.

07.05.2010 Cuma