HABERLER

Muş Alparslan Üniversitesi'nde PCM ve AB Sözleşme Yönetimi Eğitimi
Muş Alparslan Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar, Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) adına projelendirilen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın ve Öğretim Üyesi Dr. İskender Dölek’in açılış konuşmaları ile başladı.
 
Üniversite personeli ile öğrencilerinden oluşan 20 kişinin katıldığı “AB Metodolojisine Göre PCM ve AB Sözleşme Yönetimi (FIDIC ve PRAG)” konulu eğitim programının Sabahattin Zaim Konferans Salonundaki açılışında DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Dr. Muhammed Ali Yıldırım ve Eğitmen Dr. Remzi Ekinci, eğitim programının detayları hakkında bilgi verdi.
 
Toplam 6 gün sürecek eğitim boyunca proje yönetimi döngüsü, mantıksal çerçeve yaklaşımı,  destek programları, fonlar, PRAG, FIDIC ve genel projeler hakkında bilgilendirme yapılacak ve uygulamalı proje yazma eğitimi verilecek. Derslerin 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde işleneceği eğitim programı sayesinde katılımcıların proje yazma kapasitelerinin artırılması hedefleniyor.
 
Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sedat Kaya, eğitim programı hakkında şu açıklamaları yaptı: “Üniversitemiz personeli ve öğrencileri tarafından birçok proje hayata geçirilmektedir. DAKA desteği ile hayata geçirdiğimiz bu eğitimimize katılan ekip de üniversitemizin farklı bölümlerindeki personelimizden ve öğrencilerimizden oluşmaktadır.
Katılımcılar, bundan sonra hazırlık sürecine dahil olacakları projelerin daha etkin ve nitelikli olması bakımından yeni uygulamalar ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Bu eğitim programı ile nihai gayemiz, Muş’taki proje yazma kapasitesinin ve Muş’tan ulusal ve uluslararası kuruluşlara gidip kabul gören proje sayısında artış sağlanmasıdır.”

Kaynak: Muş Alparslan Üniversitesi

22.03.2019 Cuma