HABERLER

DAKA Yönetim Kurulu yılın son toplantısını Bitlis’te gerçekleştirdi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu, yılın son toplantısını video konferans sistemiyle Bitlis ve Hakkari’de gerçekleştirdi.  

Toplantının başında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bitlis Valisi ve Belediye Başkan V. Oktay Çağatay, “Bugün Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulumuzun 2018 yılı 7. toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Ajans Yönetim Kurulumuzda son dönemde gerçekleşen değişiklikler dolayısıyla, şahsım da dahil olmak üzere, Yönetim Kurulumuzun yeni üyelerine hayırlı olsun diyor ve hayırlı hizmetler diliyorum.” 

“Ayrıca Yönetim Kurulumuz bünyesinde hizmet vermiş olan ve şu anda ülkemizin başka yerlerinde hizmet vermeye devam eden Sayın Aziz Yıldırım, Sayın Cüneyit Orhan Toprak, Sayın İsmail Ustaoğlu ve Sayın Murat Zorluoğlu Valilerimiz başta olmak üzere Yönetim Kurulumuzun tüm önceki üyelerine Ajansımız ve Bölgemiz adına saygı ve şükranlarımızı iletiyorum.”

“Bu toplantımız 2018 yılının son Yönetim Kurulu toplantısı, aynı zamanda Bitlis olarak Yönetim Kurulu Dönem Başkanlığımızın da son toplantısı olup 2019 yılında Dönem Başkanlığını Hakkari Valimiz Sayın İdris AKBIYIK yürütecek.” 

“Bu toplantıda Ajansımızın 2019 yılında yürüteceği faaliyetlerin, hayata geçireceği projelerin detay bilgilendirmesini alıp, 2019 yılı çalışma programı ve bütçemizi Yönetim Kurulumuzun değerlendirmesine sunacak; aynı şekilde Ajansımızın 2018 yılı insan kaynakları politikası uygulamalarını; Bölge illerimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının son yıllarda önemli oranlarda artmasına ciddi katkı sağladığını düşündüğümüz, Bölgemizin ve bölge illerimizin tanıtımını Ajans marifetiyle gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası fuarlara katılımları ve bu katılımlarla ilgili yapılan çalışmaları; Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi yolunda sorunlar ve çözüm önerileri başlığı altında, Bölgedeki sanayicilerimiz ve sanayi paydaşları ile iller bazında yapılan toplantılar ve görüşmeler neticesinde Ajansımızın tespitlerini ve yapabileceği müdahaleleri; Ajansımızın programları kapsamında desteklediği ve uygulaması devam eden projeler ile ilgili hususları görüşecek ve Fizibilite Desteği Programı kapsamında yapılmış olan başvuruları değerlendirerek toplantı gündemimizi tamamlamış olacağız. Alacağımız kararların ve 2019 yılının ülkemize, bölgemize ve illerimize hayırlı olmasını ve nice güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Video konferans sistemiyle Bitlis’te ve Hakkari’de gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Bitlis Valisi ve Bitlis Belediye Başkan V. Oktay Çağatay, Yönetim Kurulu üyeleri Hakkari’den Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Muş Valisi Doç Dr. İlker Gündüzöz, Van Vali V. ve Van Büyükşehir Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç, Hakkari’den Hakkari İl Genel Meclisi Başkanı Gülüzar İliş, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan V. Faruk Biner, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş ve Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç katıldı. Toplantıya Ajans adına ise, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Birim Başkanları Mehmet Emin Çakay, Harun Örnek, Mustafa Turna ve Rabia Yenigün ile Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kerem Akın ve Hakkari Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Sabır Sarımurat katıldı.

21.12.2018 Cuma