HABERLER

Gençlik Liderleri analitik düşünme becerileri kazanıyor
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı TRB2 bölgesinde yetkinlik kazanmış bireylerin yetişebilmesi için, ilgili projeleri desteklemeye devam ediyor.
 
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yararlanıcısı olduğu “Gençlik Liderleri Analitik Düşünme Becerileri Kazanıyor” projesinin eğitimi tamamlandı. Toplam 2 sınıfta 25 kişiye 25 Haziran - 7 Temmuz 2018 tarihleri arasında Nuri Arpalı tarafından 6’şar günlük eğitim verildi.
 
Eğitimde “Endüstri 4.0 ve robotlar, robotları tanıyalım, temel kavramlar algoritma nedir, derinlemesine algoritma, algoritma ve robotik, sensörler (algılayıcılar), sensör türleri, çalışma prensipleri, sensör örnek projeler, arduino geliştirme ortamı, arduino temel projeler, obot ve idea kontrol programı, mbot ve mblok temel eğitimi, proje geliştirme, proje geliştirme teknikleri, lego mindstorms temel eğitim, lego mindstorms temel eğitim, raspberry pi temel eğitimi, gençlik merkezleri ve müfredat, projeler yarışıyor etkinliği ile proje geliştirme” konuları işlendi.
 
Proje sayesinde gençlik merkezlerinde görevli gençlik liderlerinin analitik düşünme, robotik okuryazarlık, müfredat ve eğitim süreçlerinin yönetimi gibi konularda yetkinlik kazanmaları sağlandı.

10.07.2018 Salı