HABERLER

DAKA’dan Bitlis Organize Sanayi Bölgesine büyük destek
2018 Yılı Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen “Bitlis Organize Sanayi Bölgesi Yatırım Altyapısının Geliştirilmesi Projesi”nin imza töreni gerçekleştirildi.

Bitlis Valisi, Belediye Başkan Vekili ve Bitlis OSB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail USTAOĞLU, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Bitlis OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut TEZCAN ve DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim GÜRAY’ın katılımıyla Bitlis Valiliğinde imza töreni gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Bitlis Organize Sanayi Bölgesinin  (OSB) idari binası, çevre duvarı ve peyzaj alanı işlerinin tamamlanması amaçlanmaktadır. Yapılacak olan çevre düzenlemesi ile güvenlik sağlanacak ve OSB diğer bölgelerden ayrılacaktır. İdari ve sosyal bina ile OSB'de bulunan çalışanların iş yaşamı standartları yükselecek, OSB'nin kurumsallaşmasına ve gelişmesine katkı sağlanacaktır. Proje ile OSB’nin yerel ve uluslararası yatırımcılar için cazibesi ve tercih edilirliği artacaktır. Bununla birlikte bölgede istihdam ve yatırımcı kapasitesinin arttırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca 2018 yılı sonu itibariyle 15 fabrikanın temeli bitirilip, 1200 personelin istihdam edilmesi hedeflenmektedir.

28.05.2018 Pazartesi