HABERLER

Türkiye İş ve Yatırım Zirvesi'nde Bölge Tanıtıldı

Euroconvention Conferences tarafından düzenlenen 2010 TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ, 3-4 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul Conrad Hotel’de gerçekleştirildi.

Beş oturum halinde düzenlenen zirvenin birinci oturumunda “Türkiye’nin Bölgelerine Yatırım Yapmak: Teşvikler ve Fırsatlar”, ikinci oturumunda “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Başarıya Giden Yol”, üçüncü oturumunda “Türkiye’de Kamu-Özel Sektör İşbirliği Modelinin Geleceği”, dördüncü oturumunda “Türkiye’nin Bölgesel Yenilenebilir Enerji Potansiyeli”, son oturumunda ise “Bölgesel Yatırım İmkanları” tartışıldı. 

Zirveye özel sektörden yatırımcı ve danışmanlar, ticari bankalar ve yatırım bankaları, risk sermayesi, mühendislik ve inşaat şirketleri, enerji şirketleri, kamudan ise Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Elektrik İşleri Etüt İdaresi ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı katıldı. 

DPT adına zirveye katılan Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit BİNGÖL, “Ulusal Kalkınma Stratejisi ve Planı” hakkında bir konuşma yaptı.  “Bölgesel Yatırım İmkanları” başlığı altında düzenlenen beşinci oturuma konuşmacı olarak katılan DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ ise zirvede bölgenin yatırım imkanları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

2010 Türkiye İş ve Yatırım Zirvesi için özel hazırlanan “İş ve Yatırım” ekinde ise DAKA Genel Sekreteri Dr. DEMİRCİ ile gerçekleştirilen  bir röportaj yayınlandı. 

Röportajın tamamına ulaşmak için tıklayınız.


08.03.2010 Pazartesi