HABERLER

Adilcevaz'da öğretmenlere STEM Eğitimi verildi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan “Adilcevaz'da STEM Öğretmenleri Yetişiyor” başlıklı proje kapsamında ilçedeki öğretmenlere 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında STEM metodu eğitimi verildi.
 
Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) alanlarının birlikte ele alınarak bütünleşik bir şekilde eğitim verilmesi olan STEM yaklaşımında amaç, bu disiplinlerin katı akademik disiplinler olarak ele alınması değil, birbirleriyle ilişkilerinin ele alınarak daha kalıcı ve etkili öğretimin gerçekleştirilmesidir. STEM modeli, öğrencilere bir soruyu çözerken bu dört alana yönelik bilgi almayı, hayatın içinde karşılaşabilecekleri sorunlarla başa çıkabilme yetisini kazandırmayı amaçlarken öğretmenlerin ise öğrencinin merakını uyandıracak şekilde konuları derinleştirmesini hedeflemektedir. 
 
Günümüzde fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında düşünen, üreten, sorgulayan ve yaratıcı bireylere olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığı göz önünde bulundurulunca, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu STEM Eğitimi Raporu’nda ülkemizde STEM eğitimine geçiş yapılması için öğretmenlere yönelik STEM eğitimleri düzenlenmesinin gerekliliğine vurgu yapılmaktadır.
 
Bu kapsamda, DAKA tarafından desteklenen eğitime katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayan 20 öğretmene Adilcevaz Kaymakamı Arif KAHRAMAN’ın da katıldığı bir törenle başarı belgeleri verildi.

29.09.2017 Cuma