HABERLER

DAKA 2010 TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ'nde Bölgeyi Tanıtacak

Dünyanın farklı ülkelerinde iş ve yatırım zirveleri düzenleyen ve dünyanın en büyük iş platformları arasında yer alan Euroconvention Conferences tarafından düzenlenen 2010 TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ adlı konferans bu yıl 3-4 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul Conrad Hotel’de gerçekleştirilecek.

Zirveye özel sektörden yatırımcı ve danışmanlar, ticari ve yatırım bankaları, risk sermayesi, mühendislik ve inşaat şirketleri, enerji şirketleri katılırken kamu sektöründen ise hükümet yetkilileri, yerel yönetimler, uluslararası finans kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları katılım sağlaması beklenmektedir.

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ 2010 toplantısında, bölgesel ve sektörel teşvikler, KOBİ projelerinin finansmanı, ulaşım, telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve yabancı sermaye konuları ele alınacaktır.

Söz konusu konferansa konuşmacı olarak katılacak olan DAKA Genel Sekreteri Dr.Emin Yaşar DEMİRCİ’ye Ajans uzmanları Ahmet ALTUNBAY, Mustafa TOKER ve Sinan SARIKAYA eşlik edecek. Dr. DEMİRCİ konferansta bölgenin yatırım imkanları hakkında bir sunum yapacak, Ajans uzmanları ise bölgenin yatırım fırsatları konusunda temaslarda bulunacak.

Konferansa katılım öncesi DAKA uzmanları Ahmet ALTUNBAY ve Sinan SARIKAYA, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı, Van OSB Bölge Müdürü, VATSO Genel Sekreteri, VATSO Başkanı ve Genel Sekreteri, Bitlis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Tatvan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Genel Sekreteri, Muş Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi ile görüşmeler gerçekleştirerek bölgede yatırıma yönelik öne çıkan sektörler, yatırımlarda yaşanan eksiklik ve sıkıntılar hakkında bilgi almış ve fikir alışverişinde bulunmuşlardır.


02.03.2010 Salı