HABERLER

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Bitlis, Hakkari ve Van illerinin yöresel ürünleri tanıtıldı
Türkiye’nin en büyük yöresel ürün organizasyonu olan ve bu yıl sekizincisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Bitlis, Hakkari ve Van illerinin yöresel ürünleri Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı desteğiyle tanıtıldı.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile bu yıl sekizincisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve sektör temsilcileri katıldı.

Türkiye'nin birçok ilinden oda, borsa ve kalkınma ajansları başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve özel firmaların katılım sağladığı YÖREX’te bu yıl 70 ilden, 125 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 71 farklı kurum ve kuruluşun yanı sıra 200’ün üzerinde firma yer aldı.

Yöresel ürünlerin markalaşması ve ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası haline gelen YÖREX Fuarı’nda DAKA, Van Ticaret Borsası ve bölge ticaret ve sanayi odaları ve işbirliği ile Bitlis, Hakkari ve Van illerinin tanıtım standları da yer aldı. Fuar’da Bitlis Balı, Hakkari Kilimi, Hakkari Balı, Van Otlu Peyniri ve Van Kedisi gibi TRB2 Bölgesi’nin öne çıkan yöresel ürünleri yer aldı. Misafirlere çeşitli ikramlar yapılarak bölgenin yöresel lezzetleri ve önemli yöresel değerleri tanıtıldı. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin katıldığı fuarda bölge illerinin standları büyük ilgi gördü.


27.09.2017 Çarşamba