HABERLER

KOBİ Mali Destek Programı Proje Yazma Eğitimleri Tamamlandı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2009 KOBİ Mali Destek Programı kapsamında Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van il merkezleri ve bunlara bağlı 8 ilçe olmak üzere toplam 12 merkezde gerçekleştirilen  proje yazma eğitimleri tamamlandı.

Eğitim Programı  ilanı web sitesi, resmi yazışmalar ve basın duyurusu yoluyla gerçekleştirildi. Ayrıca  4 il ve bunlara bağlı ilçelerin tümünde Valilik ve Kaymakamlıklara, Ticaret ve Sanayi Odalarına, Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatiflerine, OSB bulunan illerde OSB’lere, Van İŞGEM’e, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine resmi yazışmalar yapıldı.  Eğitime katılacağını beyan eden proje sahiplerine ayırca telefonla ulaşılarak eğitim günleri hakkında bilgiler verildi. 

Söz konusu çalışmalar sonucunda 4 il ve ilçe merkezlerinden toplam 381 başvuru alındı. Ayrıca sonradan eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları da  kabul edildi. Böylece toplam 450 kişiye yönelik olarak 01 Şubat 2010 tarihinde 4 ilde  eş zamanlı olarak başlatılan 2 günlük  eğitimler kapsamında Proje Sunmak İsteyen KOBİ sahiplerine Proje Döngüsü Yönetimi (PCM), başvuru rehberinin tanıtımı, iş planının hazırlanması, başvuru formunun doldurulması ve diğer teknik konular hakkında bilgiler verildi.

Önümüzdeki günlerde Bitlis, Hakkari, Muş ve Van il merkezlerinde kurulacak yardım masaları ile proje sahiplerine yönelik teknik destekler verilmeye devam edilecektir.


12.02.2010 Cuma