HABERLER

Hakkari'de Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Çalıştayı düzenlenecek
20 Nisan 2017 Perşembe günü Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Çalıştayı düzenlenecektir. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Hakkari Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda ve Hakkari Üniversitesi, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası, Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin katılımı ile bölge halkına, sanayicilerine, akademisyenlerine, üniversite öğrencilerine ve fikri ve sınai hak ve mülkiyet ile ilgilenenlere yönelik yapılacak çalıştayda Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanları da bulunacak ve katılımcıları bilgilendirecektir.
               Sabah 09:00-12:00 saatleri arasında Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda “Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık” oturumunda katılımcılara fikri ve sınai mülkiyet hakları, patent, marka, coğrafi işaret, yöresel ürün gibi konularda genel bilgilendirme yapılacak. Öğleden sonra 13:30-16:30 arasındaki oturumlarda ise Hakkari Üniversitesi Çölemerik Meslek Yüksekokulu konferans salonunda patent konusunda, eşzamanlı olarak da Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda coğrafi işaret ve yöresel ürün konularında Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanları tarafından bilgi ve doküman desteği sağlanacaktır.
               Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Hakkari Yatırım Destek Ofisi koordinasyonu ile hazırlanan programa fikri ve sınai mülkiyet hakları, patent, coğrafi işaret, yöresel ürün ve faydalı model gibi konulara ilgi duyan tüm halkımız davetlidir.
 

19.04.2017 Çarşamba