HABERLER

Türkiye ikinciliği Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu’nun
Geçtiğimiz Nisan ayında Kahramanmaraş’ta düzenlemeli dalında yapılan ‘Halk Oyunları Yıldızlar Şampiyonası’nda bölge birincisi olan Van İpekyolu Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu folklor ekibi, yeni bir başarıya imza attı.
2015-2016 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 25 Mayıs tarihinde Sakarya’da düzenlediği Türkiye şampiyonasında Van’ı temsil eden Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu halk oyunları ekibi, Türkiye ikincisi oldu.
Folklor ekibini makamında kabul eden DAKA Genel Sekreteri Dr.Emin Yaşar Demirci yaptığı açıklamada folklor ekibi öğrencilerini, emeği geçen idareci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Van’ın tarihinde düzenlemeli dalda bir ilke imza atan halk oyunları ekibi eğitmeni Yasemin Yaşlak, zor şartlara rağmen Türkiye şampiyonasına hazırlandıklarını belirterek, okul idarecilerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini ve bu başarıyı kendilerine hediye ettiklerini ifade etti.
Okul Müdürü Öner Çayırlı, okul olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin kendisini tanıması, yöresini tanıtmasında önemli bir etkin olduğunu söyledi. Bu tür faaliyetler sayesinde okulun akademik başarısında da önemli mesafelerin kaydedildiğini belirten Çayırlı, “Bundan sonraki hedefimiz ülkemizin nadide bir mozaiği olan Van’ı uluslararası arenada temsil ve tanıtmada katkıda bulunmaktır” dedi.
Okul Müdür Yardımcısı Fikret Çiçek ise, halk oyunları ekibinin Türkiye ikincisi olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, bu başarının kalıcı olmasını temenni ettiklerini belirtti. Çiçek ayrıca, katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, TÜMSİAD, veliler ve eğitmenlere teşekkür ettiklerini söyledi.
 


08.06.2016 Çarşamba