HABERLER

Uluslararası Tütün Çalıştayı Muş’ta toplanıyor
Tütün üreticilerini; siyaset, bürokrasi, ülkelerin üretici birlikleri ve akademisyenlerle bir araya getirmeyi amaçlayan Uluslararası Tütün Çalıştayı, 1-2 Haziran 2016 tarihleri arasında Muş Alparslan Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Çalıştayda, katılacak ülkelerin tütün, tütün ürünleri, tütünün yetiştirilmesi pazarlanması aşamalarındaki sorunların belirlenerek, çözümüne yönelik değerlendirmelerin yapılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda:
  • Tütün üretimi yapan ülkelerin, tütünle ilgili mevcut yasalarının tartışılması
  • Tütün üretimi yapan ülkelerin bilimsel araştırma kuruluşlarının ortaya koyduğu araştırmaların bir araya getirilmesi ve değerlendirilmesi,
  • Tütün üretici birlikleri ile tütün alıcısı firmalar arasında işbirliğinin arttırılması,
  • Tütün çiftçisinin; üretici birliklerine üyeliğini teşvik ederek, birliklerin güçlenmelerinin sağlanması gibi hususlar çalıştay raporu haline getirilerek ilgili kesimlerle paylaşılacaktır.
Muş Valiliği, Muş Belediye Başkanlığı, Muş Alparslan Üniversitesi, Tütün Üretim ve Pazarlama Üst Birliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla düzenlenecek olan; ülkenin kalkınma, gelişme ve tanıtım hedeflerine hizmet etmenin amaçlandığı çalıştaya katılım ücretsiz olacak.
Bu hedefler doğrultusunda katkı sunabilecek bütün ilgililerin Uluslararası Tütün Çalıştayı’na katılımları beklenmektedir.
Detaylı bilgi için http://www.tutunureticileri.com/ web sitesi ziyaret edilebilir ya da 0436 212 95 13 numaralı DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi telefonundan Fuat Özkan (fuat.ozkan@daka.org.tr) veya M. Ali Yıldırım (ali.yildirim@daka.org.tr) ile görüşülebilir.

Basın bültenini indirmek için tıklayınız.
 


25.05.2016 Çarşamba