HABERLER

Muş için bir araya geldiler
Muş Yatırım Destek Ofisi’nin düzenlediği “2016 Yılı Proje Değerlendirme Toplantısı”, geçtiğimiz gün Tarihi Murat Köprüsü-1071 Alpaslan Parkında gerçekleştirildi. Toplantıya, Muş’taki tüm kamu kurum ve kuruluşların proje birim uzmanları katıldı.

Kamu kurum ve kuruluşları arasındaki işbirliğini arttırarak fikir alışverişinin sağlanmasının amaçlandığı toplantıda, moderatörlük görevini Muş YDO Koordinatörü Fuat Özkan yürüttü. “Muş Vizyon 2023” çalışmalarının ele alınmasıyla başlayan toplantı, uzmanların proje önerileriyle devam etti. Organizasyonda; Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi ile birlikte yürütülen ilçe analizleri çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verildi ve analiz raporlarının hazırlanmasında ilgili kurumlardan destek talebinde bulunuldu. Bunun ardından Muş’ta uygun yatırım alanlarında mevcut potansiyeli hayata geçirecek fizibilite çalışmalarını yapmak için fizibilite etüdü proje konuları tartışıldı ve iş bölümü yapıldı.

Muş YDO tarafından Haziran ayında yapılması planlanan “Bir Fikrim Var” proje yarışması için öncelikli proje alanları, konsepti ve öncelikleri hakkında katılımcıların görüşlerinin de alındığı toplantıda, 2016 yılında DAKA tarafından sağlanacak olan Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek programları için bilgilendirmeler yapıldı.


16.04.2016 Cumartesi