HABERLER

Halk oyunlarının ‘Yıldızları’ başarıyla döndü
Van İpekyolu Vali Cevdet Bey Ortaokulu folklor ekibi, geçen hafta Kahramanmaraş’ta düzenlemeli dalında yapılan ‘Halk Oyunları Yıldızlar Şampiyonası’nda ‘Bölge Birincisi’ oldu.

 2015-2016 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışma sonrasında halk oyunları eğitmeni Yasemin Yaşlak açıklama yaptı. Zor şartlarda çalışmalarını disiplinli bir şekilde yaptıklarını söyleyen Yaşlak, çalışma şartlarının iyileştirilmesi halinde, Van’ı Türkiye finallerinde daha iyi temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

Okul Müdür Yardımcısı Fikret Çiçek, amaçlarının sosyal ve sportif faaliyetlerde, öğrencilerin motivasyonunu üst seviyeye çıkartıp, topluma spor ahlakını almış dinamik bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi. Çiçek, sıradaki hedeflerinin Mayıs ayında Sakarya’da yapılacak olan yarışmadan ‘Türkiye Şampiyonu’ derecesiyle dönmek olduğunu belirtti.

Öğretmen ve öğrencileri kutlayan Okul Müdür Vekili Öner Çayırlı ise Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr.Emin Yaşar Demirci’ye, folklor ekibiyle birlikte dün teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Çayırlı; desteklerinden dolayı başta kurum amirlerine, DAKA’ya, TÜMSİAD’a ve Erek Su’ya teşekkür etti.

Folklor ekibinin geçen yıl elde ettiği başarılar arasında yine aynı dalda, bölge birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü bulunuyor.


14.04.2016 Perşembe