HABERLER

Mutki'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve KOSGEB Van Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Mutki Kaymakamlığı işbirliğiyle 24 Temmuz- 4 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bitlis/Mutki ilçesinde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi. Sertifika törenine Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Mutki Belediye Başkanı Özcan Birlik, Bitlis İl Genel Meclisi Başkanı Nihat İlgörmüş ve DAKA Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Ertan katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç eğitimi finanse eden Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederek girişimcilik kültürünün gelişmesi ve ilçenin ihtiyacını karşılayacak başarılı projelerin ortaya çıkması bakımından bu eğitimlerin önemli olduğunu dile getirdi.

Bitlis İl Genel Meclisi Başkanı Nihat İlgörmüş ve Mutki Belediye Başkanı Özcan Birlik ise Mutki’de girişimcilik eğitiminin verilmesi hususunda memnuniyetlerini belirterek eğitimi başarıyla bitiren kursiyerleri tebrik ettiler. Sn. İlgörmüş; bundan sonraki süreçte Mutki ilçesinin mesleki açıdan ihtiyaçlarının belirlenip bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak benzer eğitimlerin devam ettirilmesi hususunda çaba sarf edeceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Nihat İlgörmüş, Mutki Belediye Başkanı Özcan Birlik ve DAKA Bitlis YDO Koordinatörü Yunus Ertan tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.17.09.2015 Perşembe