HABERLER

KOBİ Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı - Hakkari

KOBİ Mali Destek Programı 2009 Yılı Teklif Çağrısı Hakkâri Bilgilendirme Toplantısı 4 Ocak 2010 tarihinde 250 kişiyi aşkın katılımla  Hakkâri Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Teklif Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı'na Hakkâri Valisi Muammer TÜRKER, Hakkâri Belediye Başkanı Dr. Fadıl BEDİRHANOĞLU, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ, DAKA Program Yönetim Birim Başkanı Mehmet Emin ÇAKAY, DAKA Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ŞEN (Hakkâri Ticaret Odası Başkanı) ve Ferzinde YILMAZ (Hakkâri İl Genel Meclis Başkanı) ve DAKA Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Bülent TANYÜREK'in yanısıra bölgedeki işletme sahipleri, sanayiciler ve işadamları, mesleki kuruluşların temsilcileri ile birçok sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ’nin açılış konuşmasından sonra, Hakkâri Valisi Muammer TÜRKER de bir konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalardan sonra katılımcılara DAKA Program Yönetim Birim Başkanı Mehmet Emin ÇAKAY tarafından KOBİ Mali Destek Programı’nı tanıtan ayrıntılı bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda, KOBİ Mali Destek Programı çerçevesinde Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van illeri sınırları içerisinde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin; tarıma dayalı sanayi işletmelerinin üretim kapasitelerinin artırılması, bölgedeki mevcut turizm işletmelerinin beşeri ve fiziki kapasitelerinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı üretim süreçlerine geçişin sağlanması, işletmelerin kurulu altyapılarının iyileştirilmesi ve Ar-Ge altyapısının kurulması önceliklerinde sunulacak projelere 14.177.635 TL karşılıksız mali destek aktarılacağı ifade edildi.

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçilerek katılımcılar tarafından program hakkında sorulan sorular; DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ, DAKA Program Yönetim Birim Başkanı Mehmet Emin ÇAKAY ve DAKA uzmanları tarafından cevaplandırıldı.


05.01.2010 Salı