HABERLER

Kadın Emeği Pazarı projesinin temeli atıldı

2013 Yılı Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve İpekyolu Belediye Başkanlığı yürütülen Kadın Emeği Pazarı projesinin temeli atıldı.

Törene, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanları Tamer Kamacı ve Harun Kaptaner katıldı. Kadın istihdamının önemine dikkat çeken Demirci, "Önümüzdeki haftalarda duyurusu yapılacak olan Mikro Girişimcilik Mali Destek Programı'nda kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığa devam edilecek" dedi.

621.450 TL'lik bütçeye sahip projenin yaklaşık %70'i Ajans tarafından finanse ediliyor. Proje kapsamında, Bostaniçi Beldesi'nde yaşayan düşük gelir grubuna dahil 100 kadının semt pazarında istihdamının gerçekleştirilerek kent kültürünün, sosyo-ekonomik durumun ve mevcut bakış açısının geliştirilmesi amaçlanıyor. Projenin somut çıktıları ise, 6000 metrekarelik alanda Kadın Emeği Pazarı inşası, tezgah altı dolapların imalatı, çevre düzenlemesi kapsamında tahsis edilen dinlenme alanları, çocuk bakım odası ve üst değiştirme alanları olarak belirtiliyor.04.05.2015 Pazartesi