HABERLER

Kayaklı Oryantiring Eğitimi İlk Meyvelerini Verdi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle aldıkları Kayaklı Oryantiring Eğitimi sonrasında Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından resmi olarak ilk kez Kars'ın Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen ve Kars, Bingöl, Van, Erzincan, İzmir, Bursa ve Ankara’dan 80 sporcunun yarıştığı Kayaklı Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren Hakkarili kayak sporcuları başarılarını paylaşmak üzere DAKA Van Hizmet Binası’nı ziyaret ettiler.

Cilo toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede söz alan sporculardan Recep Taylant Sönmez, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’ye hitaben “Eğitim desteğinize karşılık size madalya sözü vermiştik. Söz vermek basit bir olay, ama sözün arkasında durmak zordur. Bunu gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyuz. 14 madalya ile Hakkari grubu olarak birinci olmamızın yanında diğer yarışmacılara desteğimizden ötürü bir de “Centilmenlik (Fair-Play) Ödülü” aldık, hırsımız centilmenliğimizin önüne geçmedi” dedi. Öğretmen Ebru Atmaca’ya da öğrencilerine başkalarından medet ummak yerine harekete geçip başarıya ulaşma isteğini aşıladığından ötürü defalarca teşekkür eden heyecanlı sporcu, Demirci’den yakın tarihteki organizasyonlar için destek talep etti.

Demirci, “Siz sözünüzde durdunuz, önümüzdeki yıl sizi daha iyi şartlarla yarıştırmak da bizim görevimiz olsun. Her birinizi, ailenizi ve öğretmenlerinizi bu başarıyı Hakkari’ye getirdikleri için tebrik ediyorum ve sizinle gurur duyuyorum. Sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran bu sporda gösterdiğiniz iradeyi akademik hayatınızda da gösterin” dedi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.23.03.2015 Pazartesi