HABERLER

Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi sona erdi

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2014 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi sona erdi.
DAKA Van Hizmet Binası Cilo Toplantı Salonu’nda gerçekleşen sertifika teslim törenine DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani katıldı.

Verimli ve eğlenceli bir eğitim gerçekleştirdiklerini kaydeden Proje Eğitmeni Ali Öztüfekçi, eğitim boyunca katılımcıların kentin belirli caddelerindeki yaya yoğunluğunun azaltılmasından, okul pansiyonunda kalan öğrencilerin sorunlarına temas eden farklı proje taslakları oluşturduğunu belirtti.

Dr. Demirci, eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara hitaben “Proje sahibi olmak, dert sahibi olmak demektir. Siz bazı konuları dert ettiğinizden böyle bir eğitime talip olmuşsunuz, biz de derdi olanlara proje eğitimi vermeyi dert edindik. Sizin derdinizi sizden daha iyi anlatacak kimse olmadığı için projeleriniz gerçekçi olacaktır. ERASMUS+ gibi önemli programlarda başvurularınızı görmek istiyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Ceylani ise, “Eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Farklı paydaşlar olarak böyle bir çalışmaya imza attık. Umarım taslak projeler en kısa zamanda hayata geçer. Bu eğitimi finanse eden Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür ediyorum” dedi.11.03.2015 Çarşamba