HABERLER

Bitlis YDO Güroymak esnafıyla buluştu

Güroymak Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın ev sahipliğinde esnaf ve girişimcilerin kamu destekleriyle ilgili bilgilendirilmeleri amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya, Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alaattin Aslan, KOSGEB Müdürü Fatih Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Bayram Baran, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Bitlis Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Yunus Ertan ve Uzman Kerem Akın katıldı.

Başta Güroymak ESOB üyeleri olmak üzere bütün KOBİ temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Yunus Ertan ve diğer kurum temsilcileri tarafından girişimci ve yatırımcılara yönelik desteklerle ilgili sunumlar yapıldı. Ayrıca, Ajans’ın şimdiye kadar Bitlis’te desteklediği projeler, proje konuları, Bitlis ve Güroymak’ta gerçekleşen toplam yatırım tutarı ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın genel işleyişi ve 2015 yılında ilan edilmesi planlanan Mali Destek Programları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Katılımcılar ilçede ihtiyaç duyulan temel hususlar ile ilgili görüşlerini kurum temsilcilerine iletti. Bunların yanında mevcut destek konu, tür ve tutarlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Sunumlardan sonra toplantı katılımcıların soruları/sorunları ve muhtemel çözüm önerileriyle devam edip sona erdi.
 

 

25.02.2015 Çarşamba