HABERLER

Van İli Tarım Komitesi'nin İlk Toplantısı DAKA'da Gerçekleştirildi

Kalkınma Ajanslarının temel görevlerinden biri olan kamu, özel kesim ve STK’lar arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun geliştirilmesi amacı ile oluşturulan komitelerden Van ili Tarım Komitesi ilk toplantısını 23 Aralık 2009 tarihinde 10:00-13:00 saatleri arasında DAKA-Cilo Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

Komite toplantısı; İl Tarım Müdürlüğü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van Ticaret Borsası, Et Balık Kurumu, Van Ziraat Odası, Ziraat Bankası Van Merkez Şubesi, Van Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği, İl Özel İdaresi, Van İl Kontrol Laboratuvarı ve Van Tarım Kredi Kooperatifi temsilcilerinin ve DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ ve ilgili uzman personelin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda Ajans Genel Sekreteri Dr. DEMİRCİ kısa bir açılış konuşması ile Komite’nin kurulma nedenini açıklamış ve ardından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı hakkında bir sunum yapmıştır.

 

Toplantıda ayrıca, tarım sektörünün alt dalı olan hayvancılık konusunda bir çalıştay gerçekleştirilmiştir. Hayvancılık sektörüne yönelik sorunların masaya yatırıldığı çalıştay’da Komite üyeleri samimi ve katılımcı bir şekilde görüşlerini beyan etmişlerdir. Bir sonraki toplantının gündeminde hayvancılığın da daha alt sektörlerine değinilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.


23.12.2009 Çarşamba