HABERLER

Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Van'da yapıldı

2015 yılının ilk olağan Yönetim Kurulu toplantısı 31 Ocak 2015 Cumartesi günü DAKA Van Hizmet Binası’nda yapıldı.

Toplantı, Hakkâri Valisi Yakup Canbolat’ın başkanlığında Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Hakkari İl Genel Meclisi Başkanı Lokman Özdemir, Muş İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Çetinkaya, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş’ın teşrifleriyle gerçekleşti. Toplantıya Kalkınma Ajansı adına Ajans adına Genel Sekreter Dr. Emin Yaşar Demirci, İdari ve Mali İşler Birimi Başkanı Halil İbrahim Güray, Program Yönetim Birimi Başkanı Abdullah Çiçek ve Muhasebe Yetkilisi Ramazan Küçüktaş katıldı.

Toplantıda 2015 yılı çalışma programı ve bütçe, mali destek programları başvuru rehberleri, uygulama süreci devam eden mali destek programlarına ilişkin hususlar değerlendirildi. Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında başvurusu yapılmış projeler görüşüldü. Ayrıca, 2015 yılı personel politikası belirlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı Vali Yakup Canbolat “Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, bölgenin geleceğini kurgulayan bölge planının tasarlanmasını, bu bölge planlarının ışığında belirlenen mali ve teknik destek programları kapsamında desteklenen projelerin izlenmesini ve bölgenin bilinirliğini artıran yatırım destek ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesini bölge paydaşlarıyla uyum için gerçekleştirmiştir” dedi.
Toplantı, diğer maddelerin görüşülmesini müteakip dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.02.02.2015 Pazartesi