HABERLER

Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi ilk fuarına ev sahipliği yapıyor

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Ajansımız koordinasyonunda yürütülen Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi,"5. Yapı ve İş Makineleri" ile "1. Belediye İhtiyaçları ve Kent Mobilyaları Fuarı”na ev sahipliği yaparak kapılarını açtı.

Kalkınma Bakanlığı tarafından 12 ilde yürütülen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Van uygulaması olarak bilinen 5 projeden biri olan Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi, 72 firmanın katıldığı, “5. Yapı ve İş Makineleri" ile "1. Belediye İhtiyaçları ve Kent Mobilyaları Fuarı”na ev sahipliği yapıyor.
Kalkınma Bakanlığı tarafından yaklaşık 13 Milyon TL kaynak aktarılarak oluşturulan fuar merkezi ile Van ilinin kendi ekonomik çevresine yön verebilme kapasitesinin artırılması hedefleniyor. 13.000 m2 kapalı alana sahip olan Tuşba Fuar ve Kongre Merkezinin ayrıca KOBİ’lerin, STK’ların ve diğer kuruluşların tanıtım, eğitim, danışmanlık, pazarlama, sosyal etkinlik, teknik destek, iletişim gibi birçok alandaki faaliyetlerine katkı sağlayacağı düşünülüyor. Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinin en büyük fuar ve kongre merkezlerinden biri olan Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi’nin bu yıl içinde 3 fuara daha ev sahipliği yapması bekleniyor. 07.09.2014 Pazar