HABERLER

Kırsal-Yerel Kalkınma Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı sona erdi

Kırsal-Yerel Kalkınma Uzmanlık Eğitimi, kırsal kalkınma alanında kapsamlı bir eğitim programı ile gelecekte Bölge’de uygulanacak kırsal kalkınma programlarına teknik açıdan güçlü bir beşeri sermaye gelişimine katkı sunmak maksadıyla düzenlenmiştir. Program,  Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Özyeğin Üniversitesi ve Özyeğin Vakfı işbirliği ile organize edilmiştir.

Sertifika programı, TRB2 Bölgesi’nde (Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illeri) Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan tarım danışmanlarının, DAP ve DAKA uzmanlarının, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim üyesi ve öğrencilerinin, STK temsilcilerinin yerel ve kırsal kalkınma alanındaki bilgi ve kapasitelerini artırmak ve ulusal-uluslararası deneyimlerle tanışarak vizyon kazanmalarını sağlamak amacıyla 12-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi (İstanbul) yerleşkesinde gerçekleştirildi. Toplam 67 kursiyerin katılım sağladığı Sertifika Programının eğitimleri, yurt içi ve yurt dışından davet edilen 7 deneyimli uzman ve akademisyen tarafından başarıyla verilmiştir. 

Program, 22 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen sertifika töreni ile tamamlanmıştır. Sertifika töreni; Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı M.Emin Çakay, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Üstün Ergüder, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün katılımları ile sona erdi.28.08.2014 Perşembe