HABERLER

Erbil Başkonsolosu İnam’dan DAKA’ya ziyaret

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’yi makamında ziyaret etti.

Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'nin temaslarını takip etmek için Van’a geldi. Özel bir havayolu şirketinin tarifeli uçağıyla Van’a gelen İnam, Ferit Melen Havaalanı’nda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay tarafından karşılandı. Erbil Başkonsolosu İnam, daha sonra DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’yi makamında ziyaret etti. DAKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay’ın da hazır bulunduğu ziyarette TRB-2 Bölgesi'nde yer alan Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinin Erbil’le olan ticari ilişkilerinin geliştirilmesi konuşuldu.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette DAKA’nın organizasyonuyla Nisan ayında Erbil’e yapılacak olan ziyaretle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Geceyi Van’da geçirecek olan Erbil Başkonsolosu İnam, Cumartesi günü Van’a gelecek olan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani’nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la yapacağı ikili görüşmelerde de hazır bulunacak.14.03.2014 Cuma