HABERLER

DAKA olağan Yönetim Kurulu toplantısı Bitlis'te yapıldı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Ocak ayı Yönetim Kurulu toplantısı, 27 Ocak 2014 Pazartesi günü Yönetim Kurulu Başkanı Bitlis Valisi Vali Veysel Yurdakul'un başkanlığında gerçekleştirildi. Bitlis Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri değerlendirilirken, yapılması hedeflenen projeler konuşuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Yurdakul, 30 Aralık 2013 tarihinde 2014 yılı Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı'nı ilan ettiklerini belirterek bu programın bilgilendirme toplantılarının bölge içinde ve bölge dışındaki illerde devam ettiğini söyledi.

DAKA Yönetim Kurulu Başkanı Yurdakul, "Bu yıl Bitlis vilayeti olarak DAKA Yönetim Kurulu başkanlığını üstlenmiş bulunmaktayız. Özellikle bölge kalkınma konseptinde Bitlis olarak Hakkari, Muş ve Van illerimizle birlikte kalkınma heyecanımızı nasıl arttırırız, nasıl geliştiririz ve özellikle özel sektöre bu anlamda nasıl destekler verebiliriz diye çalışmalarımız devam ediyor. Kamu, özel kesim ve STK'lar arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun geliştirilmesi ve desteklenen faaliyet ve projelerin izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesidir. Bu doğrultuda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, bölgesel gelişme hedeflerini gerçekleştirebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Bu çerçevede ajansımız, bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli bir görev üstlenmiş ve bu görevini başarıyla ve özveriyle yerine getirmektedir. Yönetim Kurulu ve Kalkınma Kurulu üyeleri ile Genel Sekreterimiz başta olmak üzere tüm Ajans personelini gerçekleştirmiş oldukları bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, alacağımız kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

Toplantıda, 30 Aralık 2013 tarihli Kalkınma Kurulu toplantısında alınan kararlar, bütçe revizyonu, Genel Sekreterin 2014 çalışma programı ve bütçesi konusunda yetkilendirilmesi, 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı stratejisi ve Ajansın devam etmekte olan faaliyetleri ve projeleri konuşuldu.

DAKA Yönetim Kurulu toplantısına Bitlis Valisi ve Dönem Başkanı Veysel Yurdakul, Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Mirza Irmak, Hakkari İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Korkmaz, Muş İl Genel Meclis Başkanı Muhsin Yiğit, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz ve DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Halil İbrahim Güray, İdari ve Mali İşler Birim Başkanı Abdullah Çiçek ve Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Ali Yıldırım katıldı.29.01.2014 Çarşamba