HABERLER

Kalkınma Kurulu Toplantısı Van'da Yapıldı
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu II. Olağan Toplantısı Çitören köyünde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde yapıldı.

Kalkınma Kurulu Başkanvekili ve Gevaş Kaymakamı Sayın Tahsin Aksu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Van Vali Yardımcısı Ömer Özcan, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hakkari Belediye Başkanı Dr. Fadıl Bedirhanoğlu’nun da aralarında bulunduğu 76 Kalkınma Kurulu üyesi katıldı.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından başkan ve başkan vekili seçimi işlemlerine geçilmiştir. Yapılan oylamalar sonucunda Kalkınma Kurulu Başkanlığına Bitlis Genç İş Adamları Derneği Başkanı Bilal Dağdağan, Başkan Vekilliğine ise Hakkari Ziraat Mühendisleri Odası üyesi Bülent Tanyürek seçildi.

Toplantının ikinci gününde ise bölge illerinin her biri için güçlü ve zayıf yönler ile fırsat ve tehditlerin değerlendirildiği dört ayrı oturumdan oluşan çalıştaylar gerçekleştirilmiştir.

Toplantının son gününde ise DAKA Genel Sekreteri Dr. Demirci tarafından kısa bir konuşma yapıldıktan sonra çalıştayların genel bir değerlendirmesi yapıldı.

Değerlendirme sonrasında ise Gevaş Kaymakamlığı organizasyonunda Çarpanak Adası'na bir tekne gezisi gerçekleştirildi.

31.07.2009 Cuma