HABERLER

DAKA Erzurum'daki Fuara Sponsor Oldu
Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekler Federasyonu (DASİDEF) tarafından düzenlenen  ‘DOĞU ANADOLU KALKINMA İŞ BİRLİĞİ KÖPRÜSÜ (DAKİK-II)' adlı fuara Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı sponsor olarak katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, milletvekilleri, valiler ve birçok sayıda işadamının katıldığı fuarda katılımcılara Ajans tarafından bilgi verildi.

Ülkemizin doğu ve batı bölgesindeki işadamlarını buluşturmayı amaçlayan fuarda birçok işadamı ortak iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz fuar kapsamında düzenlenen konferansta yaptıkları konuşmalarda kalkınma ajanslarının kuruluş ve öneminden bahsettiler.

DAKA fuarda Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinin tanıtımını yaparak bölgedeki mevcut sanayi, turizm, tarım ve hayvancılık potansiyeli hakkında bilgi verdi.

DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, fuar kapsamında Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz ve Muş Valisi Erdoğan Bektaş'la Ajans ile ilgili kısa bir görüşme yaptı.

Ayrıca Genel Sekreter Dr. Demirci fuarda çekimde bulunan TRT'ye Ajans ve faaliyetleri hakkında kısa bir demeç verdi.

22.07.2009 Çarşamba