HABERLER

Ekonomik ve Sosyal Uyum Alanındaki AB Fonları Van Bölgesel Semineri gerçekleştirildi

Avrupa Birliği’nin (AB) aday ülkelere sağladığı IPA olarak da bilinen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nı tanıtmak ve ekonomik ve sosyal uyum alanında ülkemize sağlanan AB fonlarının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunmak üzere Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen bölgesel seminerler Van Bölgesel Semineri ile devam etmektedir. Seminer, AB ve Türkiye tarafından ortak finanse edilen ve Kalkınma Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Ekonomik ve Sosyal Uyum Politikasında Kapasitenin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar DEMİRCİ’nin açılış konuşmaları ile gerçekleştirilmiştir.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen seminerde, mevcut Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamındaki fon uygulamalarının yanı sıra 2014-2020 (IPA II) döneminde ülkemize tahsis edilecek AB fonlarının kullanımına yönelik hazırlıklar konusunda da bilgilendirme yapılmıştır.

Seminerde, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yanı sıra, IPA kapsamında  Program Otoritesi olarak görev yapmakta olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri tarafından sunumlar yapılmıştır.

Seminerler 23.05.2013 tarihinde Van Elite World Otel'de saat 12:30'daki yemeğin ardından başlamış ve 17:30'da sona ermiştir.23.05.2013 Perşembe