HABERLER

Bölgenin İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi için Model Arayışı Çalıştayı yapıldı

Ajansımızın Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında finanse edilen, TRB2 Bölgesinde İnsan Kaynaklarının geliştirilmesi amacıyla Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Derneği (EÇEVDER) tarafından uygulanan proje kapsamında, Türkiyenin değişik illerindeki özel ve kamuya ait Sürekli Eğitim Merkezleri yönetcileri, Ajnas uzmanları, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, özel sektor ve STK temsilcilerinin katılımıyla “Bir Model Olarak TRB2 Bölgesinde Sürekli Eğitim Merkezi” konulu çalıştay yapıldı.

Bir otelde düzenlenen programda açılış konuşması yapan Genel Sekreterimiz Dr. Emin Yaşar Demirci, proje hakkında temel bilgiler verdi. Projenin amacı ve hedefleri hakkında bilgiler veren Demirci, “TRB2 Bölgesinin eğitim seviyesini arttırmaya, ekonomisini geliştirmeye ve beşeri sermayesine katkı sunacak araştırmalar yapmak. Bunun yanında her yaştan ve meslek grubundan ülkenin yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılayabilecek alternatifleri araştırmaktır” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan EÇEV Derneği Başkanı Garip Kızılkaya ile Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin ÇAKAY proje hakkında katılımcılara bilgiler sundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, ETİSEM ve Beltek Koordinatörü Dr. Oğuz POYRAZOĞLU, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Levent Karadağ, Kalkınma Bankası sektör uzmanı Gürkan AKÇAER, Ankara TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Oda Müdürü Emre METİN, İstanbul İSMEK Genel Koordinatörü Güven ÇALIŞKAN, Bursa Tuhafiyeciler ve Benzerleri Odası Başkanı Nedim ÖZBALABAN, Bursa Elektronikçiler Odası Başkanı Talat DEMİRCAN uygulamaları hakkında sunumlar gerçekleştirdiler.

İki gün suren çalıştay programı kapsamında TRB2 bölgesindeki İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi için Kamu, özel sektör ve STK işbirliğiyle Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki Eğitim, Meslek edindirme konularında atılması gereken adımlar tartışıldı.17.05.2013 Cuma