HABERLER

Proje Uygulama ve Satın Alma Eğitimleri tamamlandı

‘’Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının Özendirilmesi Mali Destek Programı’’ kapsamında İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanları tarafından Van ve bağlı ilçelerinde yerleşik yararlanıcılar için 16.04.2013 tarihinde Ajans Merkezi Süphan Toplantı Salonunda, Muş, Bitlis ve ilçelerinde yerleşik yararlanıcılar için ise 17.04.2013 tarihinde Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda proje uygulama ve satın alma süreçleri konularında bilgilendirme ve eğitim sunumları yapılmıştır.
Van ve Tatvan’da Proje Yararlanıcısı, koordinatörü ve ilgili muhasebe sorumlularının iştirakleriyle gerçekleştirilen toplantılara tüm proje yararlanıcısı firma ve kuruluşlar en az iki temsilci ile olmak üzere % 100 katılım sağlamışlardır. Firma ve kuruluşlar bilgilendirme ve eğitim sunumunun ardından soru cevap bölümünde proje uygulama süreçlerinde karşılaşabildikleri veya karşılaşabilecekleri ve diğer merak ettikleri konularla ilgili de detaylı bilgi almışlardır. Proje uygulama süreci başlangıcında katılımcıların katılım sayıları ve ilgileri göz önüne alındığında yararlı toplantılar gerçekleştirildiği izlenimi edinilmiştir.
Ayrıca projelerin uygulama süreçlerinde görev alacak olan Ajans uzmanları ve yetkilileri ile proje yararlanıcısı firma ve kuruluş temsilcilerinin tanışmaları sağlanmak suretiyle gelecekte proje uygulama sürecindeki iletişim faaliyetleri açısından da faydalı bir etkinlik gerçekleştirilmiştir. İlk izleme ziyaretleri öncesinde yapılan bu etkinlik proje uygulama sürecindeki yol haritasının netleşmesine de katkı sağlamıştır.24.04.2013 Çarşamba