HABERLER

Yönetim Kurulu Bitlis'te Toplandı

Ajansımız olağan yönetim kurulu toplantısı Bitlis İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda Ajansımız Teknik Destek Programı kapsamında “ Bitlis İl Özel İdaresi Mühendislerine yönelik netcad kursu” projesinde başarı gösteren mühendislere yönetimi kurulu üyeleri tarafından kurs bitirme belgeleri verildi. 

Ardından da Muş Valisi Ali Çınar başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu toplantısına geçildi. Sayın Çınar, yaptığı açıklamada, her ay farklı bir ilde yapılan toplantının bu ay Bitlis'te yapıldığını söyledi. Toplantıda ajansın 2011 yılı gerçekleşen bütçesi ile devam eden diğer faaliyetleri değerlendireceklerini kaydeden Çınar, "Bunların dışında, bölgesel gelişmeyle ilgili stratejileri, yerel yönetimlerin planlama çalışmalarına teknik destek, kuruluşların kapasitelerinin artırılması konularını görüşeceğiz." dedi. 

Vali Çınar'ın açıklamasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya Bitlis, Van, Muş ve Hakkari valileri, belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası başkanları, il genel meclisi başkanları katıldı.30.03.2012 Cuma