HABERLER

HAKKARİ Küçük Sanayi Sitesi İle OSTİM İşbirliği

Hakkari Küçük Sanayi Sitesi ile OSTİM arasında işbirliğini geliştirme süreci devam ediyor. Daha önce ‘kardeş kuruluş’ ilan edilen iki kuruluş 18 Ocak 2011 tarihinde tekrar bir araya gelerek muhtemel işbirliği imkanlarını tartıştı.

Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Güldal, Ajansımız Uzmanı Oğuz Tuncay Görür ve Hakkari Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Necmettin Acar’dan oluşan bir heyet Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti. Görüşmeye Ostim OSB Müdürü Adem Arıcı ve Ostim Vakfı Genel Sekreteri Gülnaz Karaosmanoğlu da katıldı.

Görüşmede ilin kalkınmasına yönelik genel arayışlar ve kalkınmada etkili olabilecek potansiyel avantajlar değerlendirildi. Hakkari KSS’nin genel sorunları ve gerçekleştirmek istediği projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ostim’de bölgesel kalkınmaya yönelik oluşturulan İş Ve İnşaat, Medikal, Savunma ve Yenilenebilir Enerji Kümelerine yönelik çalışmalar ve edinilen deneyimler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Ziyaret sırasında Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın’a üzerinde adı yazılı Hakkari Kilimi ile meşhur Hakkari Balı hediye edildi. Ostim yönetici ve işadamlarından oluşacak heyetin Hakkari’yi ziyaret etmesi kararı da programa bağlandı.

20.01.2011 Perşembe